Wzory pism, podań, pozwów, wniosków, zażaleń, aktywne formularze. Wzory i przykłady pism sądowych, pism w postępowaniu administracyjnym, przed trybunałami kościelnymi.
Złożoność życia sprawia, że często stajemy przed koniecznością sporządzenia pisma, umowy, złożenia pozwu, wypełnienia formularza. Wszystko pozornie wygląda bardzo prosto i przyjemnie, ale, od czego zacząć, jak to zrobić? Wiedząc, co chce się zrobić, można zacząć szukać wzoru pisma, albo przykładu pisma, który ułatwi dokonanie tej, konkretnej czynności.
Podstawowa zasada przy korzystaniu z gotowych formularzy oraz wszelkiego rodzaju wzorów pism sprowadza się do zachowania zdrowego rozsądku. Należy zastanowić się dokładnie, do czego zmierzamy i co chcemy osiągnąć.
Chcąc sporządzić umowę, należy dokładnie zastanowić się, co jest jej celem, co może stać na przeszkodzie jej realizacji. Dodatkowo należy zastanowić się, co robić, jeśli zdarzy się jakiś kłopot przy wykonywaniu umowy. Istotą umowy jest, bowiem opisanie tego, co się stanie, jeśli pojawi się jakiś kłopot i nastąpią trudności przy jej realizacji, albo wręcz okaże się, że z jakiegoś powodu nie będzie mogła zostać zrealizowana. Każda umowa powinna odpowiadać starej zasadzie: "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny!"<br><br>
W przypadku poszukiwania wzoru pozwu, należy dokładnie się zastanowić, czego się chce. Sąd sam w sobie nie jest instytucją mającą ułatwić życie podsądnemu. W pierwszej kolejności sąd skupi się na poszukiwaniu sposobu na odrzucenie pozwu. Jeśli już nie uda się pozwu odrzucić, wówczas zrobi wszystko, aby nie wyjść poza to, czego powód żąda. Zasadniczo nie można liczyć na pomoc i dobrą wolę tej instytucji. Należy dokładnie zawrzeć w pozwie to, czego się chce i sporządzić go tak, by zawierał wszystko, czego sąd oczekuje.
|
|